מועדון ריצה בהדרכת אבינועם

מועדון ריצה בהדרכת אבינועם

בחירת נעלי ריצה חדשות

מאת: אבינועם לבקוביץבחירת נעלי ריצה , בחירת נעלי ריצה

נעלי ריצה נוחות ומתאימות יכולות לחולל שינוי מהותי בחוויית הריצה שלך, אך תהליך בחירת נעלי ריצה חדשות לא תמיד פשוט. ישנם כיום חברות נעליים רבות ולכל חברה ישנם דגמים רבים, לעיתים השפע הזה עלול לבלבל ולהקשות בתהליך בחירת נעלי הריצה המושלמות עבורך.

יחד עם זאת ישנם מספר כללים פשוטים שיעזרו בבחירת הנעליים הנכונות:

לקנות נעלי ריצה בחנות ריצה מקצועית

ניתן לרכוש נעלי ריצה במקומות רבים, אבל בניגוד לחנויות ספורט כלליות שמוכרות ציוד לענפי ספורט רבים, רכישת נעלי ריצה מומלצת בחנויות ריצה מקצועיות. בדרך כלל המוכרים בחנויות אלו מכירים ועוסקים בתחום הריצה ויוכלו לסייע לך בהתאמת נעלי הריצה שיתאימו לסגנון הריצה ולסוג האימונים שלך. מומלץ לרכוש בחנות מקצועית שקיבלה המלצות טובות, ומציעה אבחון כף רגל מקצועי באמצעות צילום וידאו בזמן ריצה על הליכון בחנות.

להעדיף מדרסים על פני נעליים מתקנות

במהלך אבחון כף הרגל בחנות ריצה מקצועית, חלק מאובחנים כבעלי נטייה פנימה של הקרסול, לעיתים המוכרים בחנות ממהרים להציע נעליים מתקנות, אלו נעליים בעלי איזור קשיח בצד הפנימי של הסוליה המונע את הקריסה.
ראשית חשוב לזכור את הכלל "אם זה לא שבור, אל תתקן", בחלק מהמקרים תתכן נטייה פנימה של הקרסול שאינה מלווה בכאבים או פציעות ובמקרה כזה מומלץ לבחור בנעליים רגילות (נייטרליות) ולא בנעליים מתקנות שעלולות לגרום יותר נזק מתועלת.
חשוב גם לזכור כי כל אחד מאיתנו בנוי בצורה שונה ואצל רוב האנשים קיים חוסר סימטריה בין צד ימין וצד שמאל, לעיתים קרובות גודל הנטייה פנימה של הקרסול אינו זהה בין רגל ימין ורגל שמאל, נעליים מתקנות מציעות פתרון מדף אחיד שאינו מתאים לכולם, לכן מומלץ להעדיף מדרסים שהוכנו בהתאמה לרגליים שלך על ידי מומחה. מדרסים אלו יתנו מענה אישי ומותאם לכפות הרגליים שלך, יתרון נוסף של מדרסים מותאמים הוא החופש לבחור כל נעל ריצה (ולהפוך אותה לנעל מותאמת אישית), ולא להגביל את עצמך לסוג נעל אחד.

חוכמת ההמונים

בעידן שבו אינטרנט מהיר נמצא בכיס שלך, מומלץ לבדוק לפני רכישת נעליים חדשות את חוות הדעת של משתמשים אחרים שרכשו את הנעל. לדוגמא, באתרים כמו: amazon.com , runrepeat.com תוכלו לקרוא חוות דעת אמינות ולהשוות באמצעות ציון משוכלל בין נעליים שונות. בכל מקרה של התלבטות מומלץ לקרוא את חוות הדעת באתרים אלו לפני הרכישה.


גם אתם יכולים להשיג כל יעד ולהגשים כל חלום!

הצטרפו לתוכנית אימונים מותאמת אישית, עם הדרכה וליווי של המאמן אבינועם.

לפרטים נוספים: לוחצים כאן


לקנות נעלים בגודל הנכון

נעלי ריצה צריכות להרגיש נוח מרגע הקנייה, אין צורך לחכות ש "הנעל תתרחב". חשוב לשים לב שהנעל לא לוחצת או מרגישה צרה באיזור אמצע הרגל או האצבעות. לאחר נעילת הנעל צריך להיות מספיק מקום בחלק הקידמי כך שניתן להזיז את הבוהן מעל האצבע שסמוכה לה. קחו בחשבון כי במהלך הריצה כף הרגל מתרחבת וחשוב שהנעל לא תלחץ בשום שלב של הריצה. אל תחששו לקנות נעל הגדולה בחצי מספר ואפילו במספר שלם מעל מידת הנעלים הרגילה שלכם.
חשוב לזכור כי הרגל מתרחבת קלות במהלך פעילות היום, על מנת להמנע מרכישת נעל צרה מדי, מומלץ למדוד את נעלי הריצה בחנות לקראת סוף היום.

בחירת נעלי ריצה

נעלי שטח או כביש

ההבדל בין נעלי ריצת שטח וכביש הינו בסוג הסוליה והחומר ממנה היא עשויה, הסוליה בנעלי ריצה לכביש יספקו אחיזה טובה יותר באספלט והחומר ממנו עשויה הסוליה יאריך את חיי הנעל בזמן ריצה על כביש, נעלי ריצת שטח מיועדות לריצה בשבילים ובמשטח לא סלול, האחיזה שלהם טובה יותר בשטח ובשבילים בוציים. הסוליה שלהם עשויה מחומר עמיד ויעודי לריצה בשטח.
רוב הרצים מתאמנים גם בשטח וגם בכביש ולכן מומלץ לבחון היכן יבוצעו רוב האימונים ולרכוש את הנעל המתאימה לרובם, במידה והאימונים מתחלקים בצורה שווה (מבחינת ק"מ) בין ריצות שטח וכביש מומלץ לרכוש 2 זוגות נעליים (לשטח ולכביש) וכך להקטין את הבלאי ולהאריך את חיי המדף של הנעליים.

בחירת נעלי ריצה

מתי הגיע הזמן לנעליים חדשות

הזמן הנכון להחלפת נעליים משתנה, ותלוי במשקל שלך ובסגנון הריצה היחודי שלך. לנעלי הריצה יש תכונות יחודיות של שיכוך שדועכות כתוצאה משימוש ובמשך הזמן, להלן מספר כללים פשוטים שיעזרו לך להחליט האם הגיע הזמן לנעלים חדשות.

  • רוב היצרנים ממליצים להחליף את נעלי הריצה כל 8-10 חודשים או לאחר 500-700 ק"מ ריצה.
  • מומלץ לבחון מדי פעם את הסוליה במידה ורואים את השכבה שמתחת לסוליה החיצונית שבאה במגע עם הדרך, זה סימן ברור שהגיע הזמן להחליף נעליים.
  • במידה ומתחילים לחוש כאבים במהלך הריצה, מומלץ לבחון את הנעליים ובכל מקרה של ספק להחליף אותם, בחלק גדול מהמקרים נעליים שחוקות או לא מתאימות הם הסיבה לכאב. זהו פתרון מהיר וזול למניעת פציעה מיותרת.

לסיכום

  • נעלי ריצה לא קונים לפי מראה, יתכן מאוד כי הנעליים הצבעוניות שמתאימות לביגוד הריצה החדש שלך אינן הנעלים הטובות ביותר עבורך.
  • מומלץ לרכוש נעלי ריצה בחנות ריצה מקצועית שבה מוכרים המבינים את תחום הריצה ויכולים לסייע בבחירת הנעליים המתאימות ביותר לסגנון האימון והריצה שלך.
  • לזכור את הכלל "אם זה לא שבור, אל תתקן". במידה ואין כאבים תבחרו את הנעל הנוחה ביותר עבורכם.
  •  כפתרון לבעיות ולכאבים הנובעים מנטייה פנימה של הקרסול (קריסת יתר) מומלץ להעדיף מדרסים על פני נעלים מתקנות.
  • על מנת להאריך את חיי נעלי הריצה, מומלץ לנעול אותם רק לאימונים. ליום יום אפשר להשתמש בזוג משומש שעדיין נראה טוב.
  • כמו בכל סיפור אהבה, תדעו ברגע שתמצאו את הנעליים המושלמות. זה יכול לקרות בזוג הראשון או בזוג העשירי, חשוב לא להתפשר ולהמשיך לנסות.

כל הזכויות שמורות ©
לתנאי השימוש בתכנים השונים המופיעים באתרלחץ כאן